DukeTubbingSmall.gif

Stránka Java programů

Author: Pavel Ponec (pponec@seznam.cz)

 

Motto: Write Once, Run Anywhere (Sun Microsystems, Inc.)

Ujorm

Ujorm je open-source knihovna (framework), která mapuje Java objekty na relační databázi (RDBMS) pro snadné čtení a zápis dat s cílem usnadnit a urychlit vývoj databázových aplikací.

Mezi klíčové výhody patří především typová kontrola sestavených databázových dotazů, která odhaluje většinu překlepů už v době kompilace kódu, tzn. ještě před spuštěním vaší aplikace. Programové rozhraní (API) je navržené pro dostatečnou rozšiřitelnost pomocí uživatelského kódu bez zbytečných konfiguračních XML souborů. Ujorm vykazuje výborné výsledky na performance testech.

Home Page
Go to menu

PekiLine

Aplikace PekiLine překládá anglická slovíčka do lokálního jazyka a přitom každé heslo ukládá na lokální počítač pro případ pozdějšího opakování. Pro opakování je připraven samostatný panel, který vyhodnocuje, mimo jiné, základní statistiky o vaší úspěšnosti. Pro vlastí překlad slovíček aplikace vyžívá Google Dictionary, nicméně všechny položky uložené v historii je možné libovolně editovat či doplnit komentářem. Aplikace je open source.

Home Page
Web Start
Go to menu

jWorkSheet

Aplikace jWorkSheet je program pro osobní použití, který vám pomůže sledovat čas strávený na vašich projektech. Zajímavé vlastnosti: Home Page
Web Start
Go to menu

PPSee

Prohlížeč obrázků podporující tvorbu HTML fotoalba podle šablon.
Vlastnosti prohlížeče obrázků: Vlastnosti tvorby fotoalba: Domovská stránka
Blog o programu
Web Start
Zpět na menu

PEKI slovník

Program je určen pro prohledávání slovníkových databází a umožňuje importovat slovíčka z různých (strukturovaných) textových souborů. Poděkování patří především autorům slovníkových databází, bez kterých by samotná aplikace neměla velký význam: Domovská stránka
Zpět na menu

Java CharMap

Pogram zobrazuje mapu znaků a umožňuje identifikovat znaky přenesené ze systémové schránky. Protože program využívá fonty z knihovny Java, tak zobrazení znaků není závislé na dostupnosti fontů z operačního systému.
Web Start
Zpět na menu

Piškovrky

Jeden z mých prvních programů v jazyce Java. Umožňuje hru dvěma hráčům po síti, využívá protokol TCP/IP.
Hra je pouze v češtině.
Web Start
Zpět na menu

Hra Evential

Nenáročná klikací hra vhodná pro děti od tří let. Grafiku i zvuk tvořil čtyřletý syn.
Domovská stránka
Web Start
Zpět na menu

RunJ4 - start Java programů

Program je určen autorům Java programů.
Pro koncového uživatele může být obtížné spustit Java program s různými parametry a proto je výhodné mu nějaký startovací skript přechystat. Balík skriptů RunJ4 takové řešení umožňuje.
Domovská stránka (v angličtině)
Zpět na menu

PPone(c) 2005-2010


Valid XHTML 1.0 Strict